Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK

Fórum

Zdravím vás všetkých :) , už dosť dlho sa zaujímam o lietanie respektíve chcem sa stať profesionálnym pilotom. Ako prvé som riešil okuliare ktoré nosím no nakoniec som sa dozvedel že v mojich dioptriách niesu až taký problém. Potom som zistil že najviac asi u mňa zaváži matematika. Som študentom strednej technickej školy (so zameraním na informačné technológie) no a mám tu problémy s matematikou ( priemer známok s matematiky od začiatku štúdia cca 2.5) No známky samozrejme nevykazujú vedomosti no neviem či som "dosť múdry" na to aby som sa stal pilotom. Chcel by som vedieť od niekoho zainteresovaného prípadne niekoho kto sa vyzná čo sa mám začať doučovať z matematiky a fyziky nakoľko som v maturitnom ročníku a chcel by som si dať prihlášku na leteckú fakultu. Viem že je to strašne veľa o učení teórie nie len o matike a že všetky zákony a predpisy + licencie je učenie na tisíce strán no nakoľko si chcem ísť za svojím snom , vedel by som makať tie roky na škole ako o dušu a vzdelávať sa aj po škole a odoprieť si kopu vecí aby som dosiahol svoj cieľ. Ako druhú otázku mám na to ako je to s prácou po ukončení štúdia a kurzu. Chápem že pri nalietaných 200 hod. nebudem lietať na A320tke . Chcel by som skôr počuť ako niektorý už možno piloti aeroliniek začínali , ako to je z platovou urovňou na začiatku a či je to naozaj ako kopu ľudí píše len o tom že človek sedí doma na zadku lebo nemá letové hodiny. (či budem vôbec mohol splatiť letecký výcvik). Ďakujem vopred za každú odpoveď , či už stručnú , alebo rozsiahlejšiu či už iba názor alebo priamo radu chcel by som sa dozvedieť čo najviac. Ešte raz Ďakujem vopred :)

  • Vykasli sa na skolu a sprav si pilotny kurz. Ak nie si vysloveny dilino, matika ta nezastavi ;) Pilotak sa robi podobne ako vodicak (s trosku pocetnejsimi administrativnymi ukonmi). Neviem, co tu vsetci maju s tymi skolami........pozostatok socialistickej filozofie....???

    načítavam...