Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Motorest OK-AFB opäť v pohybe

30.4.2013 | Peter Steigauf

Veľa radosti v letectve nemáme, no niečo by sa predsa len našlo..

 

Budúcnosť tohto lietadla bola až donedávna nejasná. Dnes už však vieme, kam povedú jeho ďalšie – a pravdepodobne aj posledné – kroky.

IMG_2722.JPGV dnešnej dobe nie je veľa priestoru pre staré, chátrajúce lietadlá. Vo väčšine prípadov končia na „leteckých cintorínoch“, inak povedané šrotoviskách.

Motorest pri Piešťanskom letisku s imatrikulačkou OK-AFB sa možno stane svetlou výnimkou, hoci doposiaľ celé roky chátral. Po dlhšom pátraní a pomoci mesta Piešťany sa podarilo nájsť majiteľa z Maďarska. Tento úspech bol zavŕšený následným odpredaním do rúk dubnického aeroklubu.

IMG_2713.JPGPartia nadšencov, ktorá zachránila aj Lisunov Li-2 a Iliušin Il-14, sa opäť pustila s plnou vervou do práce. V dnešných dňoch ich môžete stretnúť pred letiskom v Piešťanoch. Pripravujú stroj na prevoz do Slávnice.

Prípravy zahŕňajú odmontovanie krídiel a stabilizátora. Nasledovať bude transport a opätovné poskladanie. A nesmieme zabudnúť na posledný bod programu – reštaurovanie.

Teší nás, že sa ešte stále niekto pustí aj do takejto činnosti. Držíme palce! :)

Viac o príbehu lietadla OK-AFB sa dočítate v článku magazínu Profipilot
(pre otvorenie kliknite)

Autor: Majo Oravec

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...