Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Aviatická party: Halloween v leteckom štýle

27.10.2013, 00:00 | PR

Už vo štvrtok v Bratislave, v Club-e 39.

ilustrative picture

Z mora vytiahli nacistický Dornier Do-17 (video)

16.7.2013, 13:56 | Peter Steigauf

Stroj je vo veľmi dobrom stave..

ilustrative picture

Glasscockpit - fenomén modernej aviatiky

16.7.2013, 13:56 | Peter Steigauf

Glasscockpit, teda tzv. sklenený cockpit je pomerne známy a veľmi rozšírený typ filozofie usporiadania letovej paluby pilotov.
Glasscockpity sa v minulosti využívali najmä ako nový trend v oblasti dopravného letectva, najmä u väčších prúdových lietadiel.
 .

ilustrative picture

Koľko nás je: Krátky prierez letectvom za posledné desaťročie

16.7.2013, 13:56 | Admin ProfiPilot.sk

Slovenská Republika je relatívne malá krajina v strede Európy. Letecká komunita, ktorá sa na Slovensku nachádza je tak ešte menšia a dá sa povedať, že každý pozná takmer každého. A keď nie osobne, tak minimálne z počutia, rozprávania či videnia. Zamysleli ste sa však niekedy, koľko pilotov nás je na Slovensku?.

ilustrative picture

História lietania nadzvukovou rýchlosťou

16.7.2013, 13:56 | Martin Bugaj

Už vo vývoji druhej svetovej vojny lietali lietadlá čím viac rýchlejšie. V polovici druhej svetovej vojny P 51 Mustang, Spitfire a iné typy dosahovali rýchlosť blízku k rýchlosti zvuku v strmhlavých letoch..

ilustrative picture

Špeciálne vybavenie helikoptér určených na zvláštne účely.

16.7.2013, 13:56 | Martin Bugaj

Od prvého letu pilotovanej helikoptéry, vykonaného výrobcom bicyklov Paulom Cornom dňa 13.11.1907, po súčasnosť helikoptéra prekonala značné zmeny. Pokrok k výkonnejším, komfortnejším a účelovejším helikoptéram je spojený s vývojom doby a taktiež spojený so zvyšujúcimi sa požiadavkami na samotné helikoptéry, ktorých využitie sa v dôsledku vývoja neustále rozširovalo na nové oblasti a tento postup pokračuje až dodnes, a to vývojom nových typov helikoptér, modifikáciou už existujúcich typov helikoptér a taktiež vytváraním nového modernejšieho špeciálneho vybavenia zabezpečujúceho zvyšovanie funkčného využitia helikoptér v rozličných oblastiach..

Výber článkov z iných kategórií
načítavam...