Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Vianočné čítanie: Stratený Boeing či AN-12 na Slovensku

24.12.2014 | Redakcia

ProfiPilot v roku 2014.

Poznáte to. Zapnete rádio, TV a už sa to na vás valí. Z každej strany Vám ponúkajú zaručene najvýhodnejší úver a najlacnejšie telefonovanie priamo z chladničky.

Magazín ProfiPilot Vám radšej prináša pokojné čítanie s absenciou všadeprítomného „oblbovania“. Poďme sa spolu ohliadnuť za tým dôležitým, ale aj úplne banálnym, pri čom redakcia ProfiPilota v roku 2014 bola. Pozrite si náš výber TOP10 tém:

 

1. V úvode roku 2014 sa jednému z našich prispievateľov splnil krásny letecký sen. Asi každý aviatik má to svoje NAJ lietadlo. Šťastní sú tí, ktorých obľúbené stroje brázdia oblohu v súčasnosti.

Menej šťastní zase tí, ktorých favoriti už nelietajú. A asi najmenej šťastní, tí ktorých miláčikovia sú práve v procese vyraďovania. Nuž a to bol prípad aj Maja Oravca, ktorému sa v takmer hodine dvanástej podarilo toto:

Jeden splnený sen: MD-11 v akcii

Na palube MD-11: Krásavec pod lupou

2. Po veselom trip reporte prichádza téma kráľovská. Možno niekto z vás začne namietať, že kráľovská ani veľmi nie. Je to však vecou osobného pohľadu. Veď ani M. Jackson nebol nikdy korunovaný a všetci ho za kráľa popu označovali. Podobne to je aj s Boeingom 747, ktorý na jar zažíval krásne jubileum, a to 1500. vyrobený kus. To ozaj stálo za zmienku, všakže?

Boeing 747: Hrbáč, ktorý dobyl svet

3. V treťom článku nášho výberu bude hrať hlavnú rolu opäť Boeing. Tentoraz však nie veselú, ale smutnú. O stratenom malajzijskom lietadle ste sa určite dočítali mnoho vecí. My sme sa ich pokúsili zhrnúť a ponúkli sme vám vlastný názor a pohľad na jednu z najväčších leteckých záhad v dejinách.

Let 370: Veľká malajzijská záhada

4. Nespomenúť TOP udalosť roka na slovenskom nebi by asi ani nešlo. Redakcia ProfiPilota mala svoje zastúpenie aj na leteckom podujatí SIAF 2014. Tí z Vás, ktorí sa z nejakého dôvodu nemohli zúčastniť, sa dozvedeli podrobnosti o tejto akcii aj vďaka Michalovi Domčekovi a tímu ProfiPilota.

SIAF 2014: vydarená letecká mozaika

5. Michala nabudili dni strávené na Sliači natoľko až rozhodol, že si lietanie musí vyskúšať sám. Svoj krásny letecký zážitok si však nenechal iba pre seba a o tom, ako sa dá jednoducho dotknúť oblohy, sa podelil aj s nami.

Pilotom na skúšku? Stojí to za to!

6. Medzi tých, ktorí na SIAF-e nemohli byť, patril aj Majo Oravec. Na lietadlá nezanevrel, to nie. Jeho absencia bola sprevádzaná na každom kroku lietadlami. Po veľmi príjemnom zimnom lete s MD-11 za veľkú mláku prišiel ďalší výlet.

Ten už však nebol až taký priamočiaro pozitívny ako v prípade trojmotoráku KLM. Pozitívne veci sa striedali s prekvapeniami a negatívnymi vecami. Zachytili sme tak pre vás skúsenosti s lacným cestovaním počas letnej špičky.

Kľukatá cesta za oceán: Letíme do USA

Z USA do Kanady: Za pár eur a so zážitkami

Cestujeme z Kanady: American Airlines sklamal

7. Keď sa na niektorom našom letisku objaví zaujímavý stroj, ProfiPilot musí byť pri tom. Inak tomu nebolo ani v deň, keď na piešťanské letisko zavítala legenda pod krycím názvom „Kotoľňa“.

Veľa hluku a dymu: AN-12 v Piešťanoch

8. Že sa redakcia ProfiPilota venuje aj aktuálnemu dianiu vážnejšieho charakteru, najlepšie dokumentuje séria článkov priamo z kuchyne Letiska Bratislava. Boli sme pri tom, keď Ryanair oznámil novú bázu na BTS, ale aj pri tom, keď boli predstavované rôzne novinky chystané na bratislavskom letisku. 

Naživo s Ryanairom: Základňa v Bratislave

Fly Niki: Z Bratislavy do celého sveta. Aj do Viedne 

Inaugurácia flydubai v Bratislave

Letisko Bratislava: B747 sme obmedzili, inak konať nemôžeme

9. Pri letiskách ešte zostaneme. O tom, ako vznikali, ako sa rokmi pretvárali a aké sú dnes, bol článok Juraja Lošonského TOP letiská. Len tak na margo, našli ste si tam svoje obľúbené?

TOP letiská: Tieto sú najstaršie na svete

10. Počasie vonku pod psa, fúka, raz prší, raz svieti slnko. Úplne inak tomu bolo s počasím v čase, keď si traja pasažieri vychutnávali pohľad na Tatry a jeden pilot sa bavil na grotesknej komunikácii jeho kolegov. O tom, ako môže vyzerať vyhliadkový let do Tatier, sme Vám tiež priniesli reportáž.

Tatry ako na dlani: Reportáž z vyhliadkového letu

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...