Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

VR JET zabezpečuje privátnu prepravu 8 malými lietadlami

24.3.2011 | Admin ProfiPilot.sk

ová letecká firma VR JET, a. s. so sídlom v Bratislave začala prevádzkovať a sprostredkovávať privátnu leteckú prepravu s ôsmimi malými lietadlami..

Doteraz tieto lietadlá na prepravu najmä biznis klientov prevádzkovala spoločnosť VIP Wings, a. s., ktorá zastrešuje pravidelné a chartrové lety Danube Wings s troma lietadlami ATR-72. "Rastúci záujem o leteckú prepravu a špecifiká klientely lietajúcej privátnymi jetmi, respektíve veľkými lietadlami, totiž presvedčil akcionárov o nevyhnutnosti oddeliť tieto služby. VR JET sa preto bude výlučne zameriavať na zabezpečenie rýchlej a nezávislej prepravy zákazníkov súkromnými lietadlami najmä v rámci Európy," informoval vo štvrtok mediálny zástupca VR JET Ľudovít Tóth redakciu portálu ProfiPilot.com.

"Privátna letecká doprava po celosvetovej ekonomickej kríze v rokoch 2008 a 2009 opäť zaznamenáva postupný rast. Našou výhodou je tiež flotila zostavená z viacerých typov lietadiel," uviedol generálny riaditeľ VR JET Vladimír Malík.

Najrýchlejším z lietadiel VR JET je Premier 1A s cestovnou rýchlosťou 850 kilometrov za hodinu. Najväčšiu kapacitu, pre deväť pasažierov, má Beechcraft King Air 350i a najväčší dolet pri maximálnej záťaži Hawker 800 XP, a to na 4 704 kilometrov. VR JET ako exkluzívny broker lietadiel VIP Wings spolupracuje so Slovenským hokejovým zväzom aj pri zabezpečení požiadaviek na špeciálnu leteckú prepravu počas majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave a Košiciach.

Spoločnosť VR JET, a.s. je pod týmto obchodným menom zapísaná v Obchodnom registri od 23. septembra 2010. Jej predchodca Seagle Jet, a. s. pôsobil pod týmto názvom od 20. februára 2008 do 22. septembra 2010. VR JET eviduje základné imanie 33,2 tis. eur, jej akcionárom je bratislavská spoločnosť RT Plus, s.r.o.

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...