Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Otvoria stanicu vrtuľníkovej záchrannej služby v Trenčíne

8.12.2009 | Admin ProfiPilot.sk

POPRAD 8. decembra (SITA) – Spoločnosť Air - Transport Europe Poprad otvorí vo štvrtok na letisku v Trenčíne novú stanicu Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby – Krištof 07. „Stanica Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Trenčín doplní sieť staníc záchrannej služby, čo bude znamenať zvýšenie kvality poskytovaných služieb a zlepšenie komfortu pacienta,“ informovala SITA hovorkyňa Air - Transport Europe Sylvia Galajda. .

Air – Transport Europe Poprad otvorí v Trenčíne svoju siedmu stanicu vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Zásahy leteckých záchranárov v indikovaných prípadoch plne hradí zdravotná poisťovňa.

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba je jednou zo základných zložiek Integrovaného záchranného systému. Pomoc leteckých záchranárov je hradená zo zákonného zdravotného poistenia. V praxi to znamená, že každý indikovaný zásah hradí príslušná zdravotná poisťovňa pacienta. O pomoc Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby je možné žiadať pomocou tiesňovej linky 112. Air Transport Europe prevádzkuje aj vlastný dispečing Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorý prijíma požiadavky 24 hodín denne 365 dní v roku na telefónnom čísle 18 155. Vrtuľníky zasahujú na pokyn niektorého z Krajských operačných stredísk v prípadoch úrazov, dopravných nehôd, priemyselných havárií či živelných katastrof. Vrtuľníky tiež zabezpečujú transporty pacientov, ktorí potrebujú intenzívnu a resuscitačnú starostlivosť a rovnako transporty pre transplantačný program. Air - Transport Europe, s.r.o. Poprad pôsobí na leteckom trhu od roku 1991. Začiatkom roku 1995 začala vykonávať Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu v stredisku Poprad ako neštátne zdravotnícke zariadenie. Doteraz v tejto činnosti vrtuľníky spoločnosti nalietali viac ako 11 000 letových hodín pri viac ako 9 500 zásahoch. Väčšinu záchranárskych vrtuľníkov spoločnosti v súčasnosti tvorí typ Agusta A109K2. Airt - Transport Europe v súčasnosti prevádzkuje šesť staníc Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, a to v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Poprade a v Žiline. Siedmou bude stanica v Trenčíne.  

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...