Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Dispečer letovej prevádzky v Tel Avive zabránil zrážke lietadiel

21.11.2010 | Admin ProfiPilot.sk

TEL AVIV, BERLÍN. Lietadlo typu Boeing 737-800 nemeckej spoločnosti Air Berlin so 138 pasažiermi na palube sa krátko po štarte v izraelskom Tel Avive, len tesne vyhlo zrážke s izraelským strojom spoločnosti El Al..

Obe lietadlá boli vzdialené od seba iba 250 metrov, keď si vzniknutú situáciu všimol dispečing letovej prevádzky. S odvolaním sa na bezpečnostné zdroje na letisku Bena Guriona o tom informovali izraelské médiá. Podľa rovnakých zdrojov životy pasažierov žiadneho z lietadiel neboli v ohrození.

Hovorkyňa Air Berlin večer v nemeckej metropole uviedla, že ani v jedinej chvíli neexistovalo nebezpečenstvo a že boli dodržané bezpečnostné štandardy i rozdielnosť výšky.

Podľa jej slov posádka stroja prispôsobila let údajom zo zeme a pokračovala v ceste do Bonnu, kde bez problémov pristála v priebehu popoludnia.

Incident sa vyšetruje za účasti expertov oboch krajín.

Podľa doterajších poznatkov nabral pilot nemeckého lietadla nesprávny kurz, čím sa dostal na trasu stroja izraelskej spoločnosti El Al, ktorého posádka sa chystala na pristávací manéver.

Informovala agentúra DPA.

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...