Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Fotoreportáž: let Viedeň - Kambodža

24.2.2015 | Michal Domček

Letecká exotika objektívom našej čitateľky.

Počas zimných dní dobre padne osvieženie v podobe fotiek z letu do exotickej destinácie – Kambodže, s ktorými sa s nami podelila naša čitateľka Maťka:

Na letisku vo Schwechate nastupujeme do Boeingu 787 Dreamliner spoločnosti Qatar, ktoré nás víta s príslovečnou pohostinnosťou – vankúšiky, deky či iné drobnosti nesmú chýbať.

Chutné a vyvážené je aj menu, ktoré nám naservírovali neustále usmiate letušky. Na displeji zatiaľ sledujeme priebeh letu.

Medzipristátie a čakanie na nasledujúci let zvyčajne nepatrí medzi najsilnejšie cestovateľské zážitky, na letisku v hlavnom meste Kataru – Dohe je však situácia trochu iná. Prechádzka po letiskovej hale ponúka pohľad na nevšedný mix futuristického a tradičného moslimského sveta.

Ešte narýchlo poobdivujeme gigantický Airbus A380 a nastupujeme na palubu jeho menšieho súrodenca A330. Pohľad na vysvietenú Dohu krátko po štarte je naozaj pôsobivý.

Menu na palube letu do hlavného mesta Kambodže – Phnom Penh je skromnejšie, nechýba však čistý pomarančový džús v praktickom balení na cesty.

 

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...