Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Dreamliner sa vracia, prípravy na SIAF (prehľad týždňa)

29.4.2013 | Peter Steigauf

Sedem dní v letectve. Vyberáme to najlepšie..


Dreamliner sa vracia

Boeing našiel „liek“ na problémy svojej vlajkovej lode – lietadla Dreamliner 787. Ako prvý zaradil tento stroj naspäť do prevádzky prepravca Ethiopian Airlines. V Európe sa na podobný krok chystajú poľské aerolínie LOT začiatkom leta.

Viac informácií nájdete tu...

Bratislava má poradcu pre rozvoj

Ministerstvu dopravy bude radiť poradenská spoločnosť Deloitte Advisory a právnická firma Sulivan & Worcester LLP. Uspieť mali s ponukou zhruba 900 tisíc eur bez DPH. Poradca má byť podľa ministerstva prínosom pri riešení otázky: „Čo ďalej s bratislavským letiskom?“

Viac informácií nájdete tu...

Prípravy na SIAF bežia

Mnohí slovenskí leteckí fanúšikovia sa už určite tešia na letecké dni SIAF 2013. Uskutočnia sa 31. augusta až 1. septembra 2013. ProfiPilot bude samozrejme opäť pritom. Svoju účasť na tomto podujatí najnovšie potvrdili zástupcovia Rakúskych vzdušných síl. Predstaviť by sa nám malo stíhacie lietadlo Eurofighter Typhoon i viacúčelový vrtuľník BlackHawk S-70.

Viac informácií nájdete tu...

V USA lietajú na solárny pohon

Chcete sa niečo dozvedieť o mimoriadne sofistikovanom lietajúcom stroji? Tak potom si určite zapamätajte názov Solar Impulse. Lietadlo na solárny pohon rozhodne nie je bežnou záležitosťou – a na tomto kolose láka najmä 12 tisíc fotovoltaických článkov, ktoré mu dodávajú "šťavu".

Viac informácií nájdete tu...

Ryanair: Stávka na istotu?

Asi mnohým sa v letectve rokmi osvedčila zdržanlivosť, realistické uvažovanie a dôkladné analyzovanie povedaného. Platí to aj v prípade írskeho prepravcu Ryanair, ktorý vyjadril záujem o „užšie vzťahy“ s bratislavským letiskom. Krátke zamyslenie na túto tému ponúka aj článok Jána Blažeja.

Viac informácií nájdete tu...

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...