Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Nadšenci paraglidingu sa stretnú na vrchole Zobora

11.7.2011 | Admin ProfiPilot.sk

Už tento víkend sa stretnú na vrchole Zobora nadšenci paraglidingu, aby súťažili na prvom ročníku podujatia Zobor Cup 2011. Preteky sa budú konať v sobotu 9. júla od 10. hodiny so štartom na vrchole Pyramídy a pristávacou plochou v Nitre na Šindolke. Úvodný ročník je prístupný pre všetkých nadšencov paraglidingu, amatérov, pokročilých, ale aj profesionálov a verejnosť..

Účelom tejto súťaže je propagovanie tohto krásneho športu pre širšiu verejnosť a tiež nadviazanie nových kontaktov a priateľstiev nielen medzi členmi jednotlivých paraglidingových združení a klubov, uviedol spoluorganizátor podujatia Tomáš Lenčo.

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách - v presnosti pristátia a v najdlhšom pobyte vo vzduchu. Piloti, ktorí sa chcú zúčastniť na súťaži, musia mať platný pilotný a technický preukaz a doklad o tom, že majú poistenie v prípade spôsobenia škody na cudzom majetku. Súčasťou podujatia bude aj občerstvenie, možnosť vyskúšať si paraglidingový postroj a padák, tandemové lety, púšťanie šarkanov a ďalšie sprievodné podujatia.

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...