Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Majstrovstvá sveta v leteckej navigácií budú v Dubnici nad Váhom!

29.10.2008 | Milan Mazanovský

V dňoch 17. – 19. Októbra 2008 sa zástupcovia Aeroklubu Dubnica nad Váhom zúčastnili plenárneho zasadnutia komisie všeobecného letectva medzinárodnej organizácie FAI (FAI-GAC) v metropole Českej Republiky – Prahe..

Účasť zástupcov Aeroklubu Dubnica nad Váhom pod vedením predsedu Aeroklubu Dubnica nad VáhomMgr. Štefana POHANKU, vedúceho letovej prevádzky Ing. Róberta SLOSIARA a Milana MAZANOVSKÉHO bol záujem usporiadať majstrovstvá sveta v leteckej navigácií – Rally v roku 2010 práve na pôde Aeroklubu Dubnica nad Váhom.

Na zasadaní subkomisie pre navigačné lietanie – Rally boli zástupcovia Aeroklubu Dubnica nad Váhom vyzvaní jej predsedom – pánom Andzrejom OSOWSKIM, aby prezentovali víziu usporiadania tejto celosvetovej súťaže v roku 2010. Členom zasadnutia bola poskytnutá predbežná ponuka usporiadania súťaže (PRELIMINARY BID) vrátane predbežných lokálnych pravidiel (LOCAL RULES) prehľadne usporiadaná v zakladači s predbežným logom majstrovstiev sveta.

Súčasťou dokumentácie, ktorá bola poskytnutá každému účastníkovi zasadnutia bol aj USB kľúč na ktorom bola k dispozícií aj oficiálna prezentácia, ktorou bolo prezentované Slovensko ako krajina a Aeroklub Dubnica nad Váhom ako potenciálne miesto konania majstrovstiev sveta v leteckej navigácií – RALLY v roku 2010.

Následne bol plenárnym zasadnutím komisie všeobecného letectva FAI (FAI-GAC) dňa 19. 10. 2008 Aeroklub Dubnica nad Váhom poverený usporiadaním tejto súťaže v roku 2010.


PREZENTÁCIA AEROKLUBU DUBNICA NAD VÁHOM PRED ČLENMI KOMISIE

Je nám veľkým potešením oznamiť Vám, dňa 19.10.2008 bolo na zasadaní medzinárodnej leteckej federácie FAI v Prahe, komisiou všeobecného letectva GAC pridelené pre Slovenskú republiku konanie a zorganizovanie 17. Majstrovstiev sveta v leteckej navigácii - rally ( dvojčlenných posádok).“ hovorí Ing. Robert SLOSIAR, vedúci letovej prevádzky Aeroklubu Dubnica nad Váhom

Toto najväčšie medzinárodné letecké podujatie bude na území Slovenskej republiky organizované v takomto celosvetovom rozsahu po prvýkrát v histórii Slovenska. Organizáciou tohto veľkolepého športového podujatia bol poverený Aeroklub Dubnica nad Váhom so sídlom na letisku v Slávnici ( pri Dubnici nad Váhom, okres Ilava), ktorý je Centrom navigačného lietania Slovenského národného aeroklubu M.R.Štefánika a má s organizovaním súťaží v leteckej navigácii dlhoročnú tradíciu. Uvedené majstrovstvá sa budú konať na letisku v Slávnici v dňoch 09.-15.08.2010. Majstrovstiev sveta v leteckej navigácii - rally sa obvykle zúčastňuje cca 60 súťažných posádok - lietadiel z cca 16 krajín.“ Dodáva Ing. Robert SLOSIAR.


ČLENKOVIA AK DUBNICA NAD VÁHOM S PREZIDENTOM FAI-GAC A ÚČASTNÍKMI MEETINGU

Treba pripomenúť, že Aeroklub Dubnica nad Váhom sa okrem každoročného usporiadúvania navigačných súťaží s názvom „Let Strážovskou Hornatinou“ a každoročných Majstrovstiev Slovenska v presnom lietaní a leteckej rally už v minulosti stal dejiskom viacerých nadnárodných prestížnych leteckých súťaží. V roku 2000 sa na pôde Aeroklubu Dubnica nad Váhom uskutočnili Majstrovstvá Európy v presnom lietaní a o 5 rokov neskôr – v roku 2005 bol Aeroklub Dubnica nad Váhom, resp. jeho letisko pri obci Slávnica dejiskom dvoch leteckých navigačných súťaží – Majstrovstiev Európy v rally a v nadväznosti na ne sa konali Majstrovstvá Európy v presnom lietaní. Obe súťaže boli na medzinárodnej úrovni vysoko hodnotené.


PREDBEŽNÉ LOGO WRFC 2010


Zostáva nám už len sa tešiť na rok 2010 a popriať organizátorom veľa síl a šťastia pri organizovaní tejto súťaže.

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...