Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Pozvánka: CSANM 2008

23.1.2008 | Admin ProfiPilot.sk

Odborný seminár CZECH AND SLOVAK AIR NAVIGATION MEETING 2008 nadväzuje svojím obsahom a zameraním na predchádzajúci ročník a je určený pre široký okruh záujemcov z radov športových pilotov motorových lietadiel a ULL pilotov o navigačné lietanie v navigačných súťažiach v leteckej rally a presnom lietaní. .

Seminár je tiež určený pre staviteľov tratí v navigačných súťažiach, organizátorov a rozhodcov. Široké spektrum problematiky, ktoré seminár chce obsiahnuť, umožní účastníkom získať užitočné informácie v oblasti športového navigačného lietania najmä v oblasti aktuálnych poznatkov z FAI pravidiel pre presné lietanie a súťaž Rally, zásad stavby a konštrukcie tratí pre jednotlivé typy súťaží, spôsoby vyhodnocovania súťažných etáp, využívania hardvérového a softwarového vybavenia v športovom navigačnom lietaní, ale aj praktických skúseností. Skúsení navigátori, ale aj začiatočníci ocenia cenné praktické informácie z organizácie podujatí a lietania v majstrovských súťažiach od renomovaných odborníkov v navigačnom lietaní uznávaných vo svete. Seminár si kladie za cieľ tiež popularizáciu športového navigačného lietania medzi širokou športovou leteckou verejnosťou.


Lektori: Jiří Dodál, Miloš Fiala, František Železný, Martin Hřivna, Ján Chudý, Ján Šabľa, Štefan Vittek.

Tematické okruhy:
1. FAI pravidlá pre navigačné lietanie pre rok 2008 (presné lietanie, letecká rally)
2. Zásady pri stavbe tratí v súlade s platnými pravidlami FAI:
• možné miestne úpravy pravidiel – rozsah úprav
• tvar a dĺžka tratí(povolené limity)
• objekty na tratí(fotografie objektov na trati, fotografie SP, CP, FP a vytyčovanie znakov) - zásady a prípustné vzdialenosti
• minimá a maximá požiadaviek na stavbu tratí
• mapové podklady, digitalizované mapy – vhodnosť máp
3. Zadania a konštrukcia tratí – vhodnosť, zásady a príprava na vykonanie letovej úlohy(povolené a zakázané pomôcky)
4. Vyhodnocovanie výsledkov jednotlivých letových úloh – bodové hodnotenia a limity.
5. Využívanie hardvérového a softwérového vybavenia pri objektivizácii vyhodnocovania letových úloh a spracovania výsledkov.
6. Taktika pre plnenie letovej úlohy (pred letom, počas letu a po ukončení letu, súčinnosť posádky v leteckej Rally a rozdelenie úloh).
7. Tréningový proces posádok pre súťaže v navigačnom lietaní (frekvencia, rozsah, hodnotenia, vplyv ľudského faktoru posádok na adaptáciu a presné vykonanie letovej úlohy).
8. Otázky výberu vhodných kandidátov pre navigačné lietanie, kategorizácia súťaží, stanovenie kategórií – juniori, seniori. Možné riešenia, špecifikácia.
9. Skúsenosti a námety v oblasti financovania materiálneho zabezpečenia navigačného lietania.
10. Praktické skúsenosti pri organizácii a praktickej športovej činnosti v leteckej navigácii (presné lietanie a letecká rally).
11. Rôzne, diskusia a výmena skúseností.

Poznámka:
Po každej prednesenej téme bude priestor pre krátke otázky a diskusiu. V závere seminára bude vytvorený priestor pre celkovú diskusiu k predneseným témam a výmene skúseností jednak z organizácie navigačných súťaží, ale aj praktických skúseností v jednotlivých druhoch športového navigačného lietania (presné lietanie a leteckú rally) i s ohľadom na prípravu pre majstrovské súťaže v roku 2008.

Aeroklub Dubnica nad Váhom Vás ako hlavný organizátor tejto akcie srdečne pozýva a organizátori sa tešia na stretnutie s Vami!

Elektronická on-line prihláška
Zoznam prihlásených
Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...