Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Bratislavské letisko otvorilo svoje brány. V premiére

12.8.2013 | Michal Domček

DOD na BTS navštívila viac než tisícka ľudí.

Letisko. Pre mnohých len súčasť cesty z bodu A do bodu B, pre iných – fanúšikov lietadiel alebo adeptov na prácu v oblasti letectva - znamená toto miesto omnoho viac. Nielen túto cieľovú skupinu potešilo bratislavské letisko v našich končinách unikátnou akciou – Dňom otvorených dverí, ktorý sa konal od 1. do 3. augusta.

Možnosť navštíviť medzinárodné letisko počas nepretržitej prevádzky využilo 1 121 ľudí, medzi nimi rodiny s deťmi, mladí letiskoví nadšenci aj seniori. Návštevníci prichádzali z celého Slovenska, dokonca aj z Českej republiky. Každého čakala dvojhodinová exkurzia, počas ktorej návštevníkov sprevádzali skúsení zamestnanci letiska.

Účastníci Dňa otvorených dverí mali postupne možnosť vidieť pútavé ukážky Oddelenia hraničnej kontroly PZ MV SR a Pobočky Colného úradu so služobnými psami, cvičenými na vyhľadávanie drog či výbušnín. Letiskoví colníci pripravili aj výstavu bizarných predmetov, ktorých prevážanie zo zahraničia je zakázané – medzi nimi topánky z krokodíla, mušle, slonie kly a iné.

Návštevníci letiska následne, tak ako skutoční cestujúci, prešli detekčnou kontrolou a cez určený Gate na vybavovaciu plochu. Počas 40 minút priamo na vyhradenej rolovacej ploche spoznali letiskovú zimnú techniku a prácu zamestnancov letiska a externých spoločností pôsobiacich na letisku. Najväčším zážitkom určite bola možnosť sledovať z bezprostrednej blízkosti prílety a odlety lietadiel a vrtuľníkov, či nahliadnuť do vládneho špeciálu Tu-154.

K vydarenej akcii prispelo aj zabezpečenie pitného režimu a bezplatná kyvadlová doprava z/na hlavnú autobusovú stanicu Mlynské Nivy a z/na hlavnú železničnú stanicu v Bratislave.

Prvý ročník Dňa otvorených dverí dopadol teda úspešne a sme radi, že podobné podujatia plánuje letisko Bratislava organizovať aj v budúcnosti.

foto: Letisko Bratislava

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...