Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Letecký týždeň: V Bratislave to žije, nové linky ČSA

23.11.2014 | redakcia

Prehľad udalostí v oblakoch i na zemi.

Po minulotýždňovom oznámení o novej báze Ryanairu prišli informácie, že bratislavské letisko chystá ďalšie nové linky. Na oficiálne oznámenie si ešte budeme musieť počkať, no prvé správy hovoria, že by malo ísť o lety do Ruska, Číny či európskych metropol.

Viac tu: V Bratislave chystajú nové linky

Zároveň naše najväčšie letisko obmedzilo lietadlá Boeing 747, ktoré vlastní aj slovenská letecká spoločnosť Air Cargo Global. Riaditeľ letiska Ivan Trhlík situáciu okomentoval ako nevyhnutnú a určite nie diskriminačnú.

Viac tu: Letisko Bratislava: B747 sme obmedzili, inak konať nemôžeme

Okrem Bratislavy chystá rozširovanie liniek aj český národný prepravca ČSA, od leta budúceho roku pribudne celkovo sedem nových destinácií: írsky Cork, talianska Bologna, nórske Oslo, španielske Bilbao, ruské destinácie Kaliningrad a Kazaň aj dánsky Billund.

Viac tu: ČSA otvoria sedem nových liniek. Pozrite sa ktoré

Tento týždeň sa prevážal do technického múzea v Košiciach aj historický exemplár – Iliušin Il-18 Trup. Lietadlo je darom od našich južných susedov a po prevoze by malo byť skompletizované ešte pred Vianocami.

Viac tu: Historický IL-18 prevážajú na Slovensko

Do pozornosti dávame aj celý príbeh Maja Oravca o ceste do Ameriky, v ktorom sa dozviete, ako lietať za pár eur i prečo si (ne)vybrať American Airlines.

1.časť: Kľukatá cesta za oceán: Letíme do USA

2.časť: Z USA do Kanady: Za pár eur a so zážitkami

3.časť: Cestujeme z Kanady: American Airlines sklamal

 

Príjemnú nedeľu, priatelia!

Súvisiace články

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...