Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Začína sa nový rok: Aký bude v letectve?

1.1.2014 | Redakcia ProfiPilot

Krach Danube Wings na optimizme nepridáva.

 

TOP udalosťou posledného obdobia, ktorá vlastne rok 2013 akoby aj uzavrela, sa stal krach aerolínií Danube Wings. Niektorí tvrdia, že sa tento scenár dal očakávať, iní ostali zaskočení. Veď prečo aj nie, keď ešte začiatkom roka lietali stroje Danube Wings vo Švédsku či vo Francúzsku a v lete aj v Španielsku, na miestnych pravidelných linkách.

Dupľom, keď sa k tomu všetkému pridala naša vnútroštátna linka z Bratislavy do Košíc a ešte k tomu aj nejaké tie chartre či letné lety do Chorvátska.

Dokonca vieme prezradiť, že spoločnosť začiatkom roka získala uznávaný certifikát bezpečnosti a kvality. Bola tak zrejme na dobrej ceste zaradiť sa medzi tých vážnejších hráčov. Škoda, financie sú financie a tie menia nejeden sen v holú skutočnosť s negatívnym výsledkom.

Nuž, potvrdilo sa znovu, že na Slovensku to má letectvo veľmi ťažké. Snáď sa nám všetkým bude lepšie dariť v roku budúcom. Špekulovalo sa o linkách s arabským svetom, či najnovšie sa spomínalo i spojenie s Čínou. Nadchádzajúce mesiace udajú smer a tempo pre rok 2014 – zistíme, či sa v slovenskom letectve pohne niečo dopredu. Bolo by to milým prekvapením.

Netreba však myslieť len na to negatívne. Košiciam v tomto roku pribudla linka do Londýna a napríklad ČSA spustili linku Praha – Bratislava – Košice, čo sa dá vnímať aj ako jasný vianočný darček pre slovenského cesťáka.

Ďalšou – pevne veríme, že príjemnejšou udalosťou roka – bolo spustenie dlho očakávaného dizajnu ProfiPilota. Dúfame, že nás vnímate ako moderný a prehľadný web, ktorý ste si rýchlo obľúbili po všetkých stránkach. :)

Šťastný nový rok všetkým čitateľom ProfiPilota!

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...