Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Letisko Sliač ponúkne pravidelnú linku do Viedne

16.1.2012 | Peter Steigauf

Job Air to skúša opäť. .


Ostravská spoločnosť Job Air - CCA spustí novú linku Sliač – Viedeň a späť. V letnej sezóne, ktorá začína 26. marca, bude lietať na tejto trase ráno aj večer každý pracovný deň.

Odlety (ráno)                         Odlety (večer)  
Viedeň – 8:50                   Viedeň – 18:30
Sliač – 10:00                     Sliač – 19:40

Linku bude lietať s 33-miestnym lietadlom Saab 340. Jeden let bude trvať 45 minút. Linka je pripravená tak, aby v najbližších hodinách po pristání vo Viedni na neho nadväzovalo množstvo ďalších letov do destinácií po celom svete, čo v prípade letiska Schwechat nie je vôbec prekvapujúce.

Banskobystrický samosprávny kraj podporuje linku dvoma spôsobmi. Marketingovo spolupracuje na jej podpore s letiskom a zároveň bude prvých deväť mesiacov vykrývať prípadnú stratu prevádzkovateľa. Pre úspešnosť linky by malo postačovať zaplnenie osem cestujúcich na jednom lete, informuje agentúra SITA.

Job Air sa už predtým spolupodieľal na linke zo Sliača do Prahy, ktorá bola prevádzkovaná v rokoch 2006 až 2007. Uvidíme, či sa mu podarí uspieť teraz.

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...