Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Jeden splnený sen: MD-11 v akcii

10.2.2014 | Majo Oravec

Preletieť sa s MD-11, a to pár mesiacov pred vyradením z prepravy pasažierov.

TRIPREPORT na každý deň:

v pondelok, v utorok aj v stredu vám prinesieme kanadský tripreport. Sledujte ProfiPilot!

Poznáte to. Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie. Aj keď, v tomto prípade to nie je doslovná pravda. Snáď je to myslené v tom zmysle, že keď máte sen, tak za ním idete aj cestou, ktorá nemusí byť tou najkratšou. Veď posúďte sami priatelia.

Letom svetom do Kanady

Už minulý rok som písal v trip reporte, že pomerne často (presnejšie raz do roka :) chodím do Kanady.

Sestra žije v Toronte, a tak to nie je problém, skôr radostnejšia povinnosť. Až na to, že už tradične to vychádza na január, február, čiže krutú zimu. Pri minulej ceste sme využili tradičný priamy let s Austrian Airlines, ktorý nás za to odmenil zbrusu novým interiérom v podaní jeho 767-čky, a tak bol dobrý materiál pre písanie na svete.

Tip: Kanada na dosah! Interiér Austrianu pod nosom

Niežeby sme už vtedy nechceli letieť s vytúženým MD-11, ale v tej dobe táto kráska nelietala ani do Montrealu tak ako obvykle. Bola tam nasadzovaná A330, a tak som myslel, že preletenie sa týmto legendárnym trojmotorákom ostane navždy iba nesplneným snom.

Keď MD-11 stále vŕta v hlave

Rok vystriedal rok a ja som opäť sedel za PC a hľadal si let do Kanady. Z flightradaru som vedel, že MD-11 je znovu nasadzovaná do Montrealu. Skúsil som na webe KLM len tak zadať moje požiadavky, aby som zistil, aký stroj poletí v mojom termíne. Asi si viete predstaviť, ako začali iskriť moje mozgové závity, keď mi rezervačný server vyhodil MD-11. V tom momente som v kútiku duše vedel, že moja cesta sa o niečo skomplikuje.

Priamy let s Austrian Airlines priamo do Toronta, ktorý bol dokonca o 50 eur lacnejší, prestal byť zaujímavý. Dupľom, keď odlet späť do Európy bol možný z Toronta s kráľom oblohy B-747. Aby som si to náhodou nerozmyslel tak som to zabukoval a zaplatil. Razom som sa tešil z letenky, kde v type stroja lietadla stálo hrdo sa pýšiace MD-11. Aké malicherné, že? Pre niekoho však podstatné. :)

Riešenie detailov

Teraz už ostávalo iba vyriešiť transport zo 600 km vzdialeného Montrealu do Toronta. Do úvahy prichádzal samozrejme let s Air Canadou alebo West Jetom. Najlacnejšie letenky sa pohybujú od 100 CAD (zhruba 66 eur), čo nie je také strašné. Ale je to moc easy, aspoň na mňa. Napadlo mi, prečo to celé nevyužiť na návštevu Montrealu, kde som ešte nikdy nebol.

Minulý rok na Kube sme sa spriatelili so super ľuďmi priamo z druhého najväčšieho frankofónneho mesta na svete, čiže Montrealu. Vtedy raz pod palmami pri rume slovo dalo slovo  a do budúcna sme si sľúbili  vzájomnú návštevu. Tento sľub som teraz oprášil a začal som to na ostro riešiť s Mattom žijúcim V Montreale.

Bez zaváhania som dostal kladnú odpoveď, a tak mi ostávalo ozaj už iba jedno. Naplánovať cestu z Montrealu do Toronta. Ani neviem prečo, ale napriek tomu, že som aviatik, zvíťazil vlak. Ten som zabukoval podobne ako lietadlo – nuž a neostávalo nič iné ako čakať na termín odletu.

Súvisiace články

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...