Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK
ilustrative picture

Slovenská letecká spoločnosť Air Cargo Global zahájila svoju činnosť

28.8.2014 | Admin ProfiPilot.sk

Dňa 26.8.2014 sa uskutočnil prvý komerčný let novovzniknutej slovenskej leteckej spoločnosti AIR CARGO GLOBAL.

Let bol zrealizovaný na základe požiadavky Medzinárodnej organizácie UNICEF z dánskeho  letiska Billund a smeroval do Monrovie - hlavného mesta štátu Libéria, kde momentálne zúri epidémia Eboly, ktorá si už vyžiadala niekoľko stoviek obetí na ľudských životoch.

Spoločnosť AIR CARGO GLOBAL  týmto spôsobom pomohla s dodávkou 100 ton humanitárnej pomoci v podobe liekov a zdravotníckej techniky pre pacientov a osoby ohrozené v tomto regióne sveta smrteľnou chorobou.

Letecký prepravca AIR CARGO GLOBAL získal prevádzkovú licenciu na poskytovanie leteckých dopravných služieb koncom júla tohto kalendárneho roka potom ako splnil všetky európske štandardy z hľadiska dodržania bezpečnosti letov. Flotila spoločnosti v súčasnosti pozostáva z jedného lietadla typu Boeing 747-400SF. Dodávka druhého lietadla je plánovaná v druhej polovici nasledujúceho mesiaca. Spoločnosť plánuje vykonávať charterové a pravidelné lety so zameraním na prepravu nákladov. Charterové lety budú vykonávané v rámci celého sveta. Spoločnosť tiež plánuje zahájiť pravidelné lety z Bratislavy do Frankfurtu, Dubaja a Hongkongu už začiatkom zimnej sezóny tohto roka. Spoločnosť s väčšinovým slovenským kapitálom a sídlom v Bratislave je riadená dvomi spoločníkmi, prof. Igorom Bondarenkom a p. Andrejom Goryashkom, ktorí majú rozsiahle skúsenosti v oblasti medzinárodného leteckého obchodu a prepravy nákladov.

 

Diskusia k článku

Zobraziť celú diskusiu
načítavam...