Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK

Letecký výcvik

Lietanielietadlá a letectvo je fascinujúce povolanie a hobby. V súčasnej dobe je letecký výcvik dostupnejší, ako kedykoľvek predtým. 

Mnoho ľudí hľadá odpovede na svoje nezodpovedané otázky ohľadne leteckého výcviku, či už ako rekreačný pilot - súkromný pilot, alebo ako dopravný pilot - profesionálny pilot . Informácie o tom, ako sa stať pilotom sú na internete už oveľa dostupnejšie a schematicky prístupnejšie, ako v minulosti.  

Informácie boli v minulosti dostupné veľmi útržkovite a pre človeka, ktorý nemal v minulosti žiadne letecké skúsenosti boli tieto informácie prakticky nepoužiteľné kvoli tomu, že boli ťažko pochopiteľné.

Už od roku 2007 je jedným z cieieľov nášho magazínu ProfiPilot.sk je zhromaždiť informácie týkajúce sa leteckého výcvikuleteckých škôl na jednom mieste a priblížiť ich tak v prístupnej forme ľuďom, ktorí ich hľadajú.

Letecký výcvik - odkiaľ čerpáme informácie?

Informácie obsiahnuté v jednotlivých sekciách magazínu ProfiPilot.sk sú odzrkadlením skúseností viacerých ľudí, ktorí sa rozhodli vydať sa za svojim životným snom - stať sa profesionálnym pilotom

Informácie o leteckých výcvikoch majú charakter praktických rád a odpovedí na najčastejšie kladené otázky v súvislosti s leteckými výcvikmi ľuďmi, ktorí sa leteckým výcvikom priamo zaoberajú. Okrem toho, že sme si prešli celým výcvikom "zmrazený dopravný pilot" - tzv. Frozen ATPL(A), sme aj dopravní piloti a leteckí inštruktori, ktorí učia lietať v leteckých školách na Slovensku aj v Českej republike. Informácie a praktické rady sme začlenili prehľadne do niekoľkých sekcií tak, aby boli pre záujemcov čo najdostupnejšie a najprehľadnejšie.

Koncepcia leteckého výcviku

Vychádzajúc zo základného princípu leteckej dopravy a letectva vôbec – prepraviť sa rýchlo a bezpečne z bodu A do bodu B sú koncipované v podobnom duchu aj letecké výcvikové osnovy leteckých škôl, ktoré cvičia pilotov. Akýkoľvek letecký výcvik môže v európskom spoločenstve poskytovať výhradne oprávnená letecká škola. V európskom regióne má všeobecný názov - Approved Training Organization (ATO)Letecký výcvik, ktorý je letecká škola oprávnená poskytovať je limitovaný zoznamom leteckých výcvikov uvedených na osvedčení o schválení. Letecký výcvik tak môže poskytovať letecký inštruktor ale len v rámci zavedeného systému leteckej školy. Nemôže sa teda stať, že by sa letecký inštruktor rozhodol poskytovať výcvik samostatne ako fyzická osoba. Celý letecký výcvik a jeho proces - teoretická výučba aj praktické letové hodiny podliehajú schváleným osnovám leteckej školy.

načítavam...