Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK

Letecká škola

Letecká škola je organizácia, ktorú Letecký úrad schválil a dal príslušné oprávnenia, aby mohla poskytovať pilotný - letecký výcvik. Každá letecká škola disponuje vlastnými výcvikovými osnovami, ktoré opäť podliehajú schvaľovaniu zo strany Leteckého úradu. Na Slovensku a v Európe vôbec sa uplatňujú okrem Annexov ICAO aj paneurópske predpisy JAR. Práve predpis JAR-FCL bližšie definuje leteckú školu a všetky letecké školy rozdeľuje podľa typu výcvikov, ktoré poskytujú. 
 

ODPORÚČANIE ProfiPilot.sk

Pri výbere leteckej školy Vám doporučujeme zamerať sa na výber podľa možností, ktoré škola poskytuje. Pokiaľ je Vašim zámerom lietať rekreačne, doporučujeme vybrať si niektorý z aeroklubov, ktoré poskytujú relatívne prijateľné ceny letových hodín a taktiež aj možnosť členstva, čo prináša ďalšie výhody.

Pokiaľ však máte ambíciu, aby sa z Vás stal profesionálny pilot, odporúčame voliť leteckú školu, ktorá je schopná poskytnúť komplexný výcvik. A to platí aj v prípade, ak sa Váš výcvik rozhodnete realizovať modulovou formou. Takáto letecká škola väčšinou poskytuje aj zľavy na teoretický letecký výcvik, ktorý je vyžadovaný pre vykonanie štátnej záverečnej skúšky. Nehovoriac o tom, že pri vykonávaní ďalších - modulových výcvikov ste už familiárny s prostredím a personálom danej školy.
 

načítavam...