Používaním stránok prevádzkovaných PROFIPILOT, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK

Fórum

[citat]Korfy, na který seš ty..?:)[/citat] Ak sa nemylim, tak len na jednej jedinej - c.20 v bielom tricku s kerkou...:)

• Milí priatelia,riadiaci,piloti ! Možno si ešte niektorí pamätáte,že sme minulý rok 7-8.októbra zrealizovali náš prvý 24-hodinový online event,kedy sme počas 24 hodín poskytovali služby ATC ako na CTR-ku,tak na APP a TWR a to na letiskách LZIB,LZKZ a LZTT. Touto cestou Vám chcem s radosťou oznámiť,že sme pripravili druhý ročník tejto vydarenej akcie,ktorý sa uskutoční dňa 29-30.9.2007 od 10:00 do 10:00 UTC v priestoroch CVČ (Centrum voľného času) v Šamoríne na Gazdovskom rade.V počítačovom centre je k dispozícii 5 PC a 9 monitorov CRT,takže kto si nechce vláčiť PC,stačí si priniesť color profile,sector file,mapy a iné podklady a prípadne myšku.Akcia bude sprístupnená verejnosti,bude premietaný pohľad z veže LZIB a možno aj radar screen z CTR-ka.Budeme sa snažiť akciu zrealizovať ešte lepšie,ako to bolo minulý rok.Prípadní záujemcovia o ATC alebo aj o pilotovanie,ozvite sa cez toto vlákno. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie. noro

• Dobry den.. Moja ucast je samozrejmostou.. a uz ako obvykle... donesjem svoj comp a samozrejme pivo... S pozdravom, Jany

• Ahoj Noro, moc si ma potesil...a zaroven aj zaskocil... :shock: Vlani o takomto som este nelietal, ale ak zosrobujem ten moj stroj (co dufam), tak na nom aj priletim. Rezervuj mi flek 2 x 2 m v tichom kute. :)

• Zdravím Vás páni ! Zatiaľ potvrdili istú účasť nasledovní ATC: Jany Lacúch,Majo Chovančák,Marek Janovjak,Robo Čechovič a ja.Plánujeme obsadiť tieto pozície: LZIB_TWR,LZIB_APP,LZPP_TWR,LZSL_TWR (military samozrejme),LZZI_TWR,LZTT_TWR,LZKZ_TWR,LZKZ_APP,LZBB_E_CTR a LZBB_W_CTR.Aby nemusel niektorú pozíciu ťahať jeden človek počas eventu,plánujeme to rozdeliť na určité smeny,takže by bolo potrebných o pár ľudí viac,aby sme sa mohli striedať.Zároveň by niekto voľný mohol prezentovať činnosť verejnosti. Geretka,prídeš lietať alebo ATC-čkovať ? Zatiaľ toľko. Majte sa noro

• [citat]Zdravím Vás páni ! Zatiaľ potvrdili istú účasť nasledovní ATC: Jany Lacúch,Majo Chovančák,Marek Janovjak,Robo Čechovič a ja.Plánujeme obsadiť tieto pozície: LZIB_TWR,LZIB_APP,LZPP_TWR,LZSL_TWR (military samozrejme),LZZI_TWR,LZTT_TWR,LZKZ_TWR,LZKZ_APP,LZBB_E_CTR a LZBB_W_CTR.Aby nemusel niektorú pozíciu ťahať jeden človek počas eventu,plánujeme to rozdeliť na určité smeny,takže by bolo potrebných o pár ľudí viac,aby sme sa mohli striedať.Zároveň by niekto voľný mohol prezentovať činnosť verejnosti. Geretka,prídeš lietať alebo ATC-čkovať ? Zatiaľ toľko. Majte sa noro[/citat] Noro, ak dokoncim to moje lietadlo, tak by som s nim tam rad doroloval - nech ludia vidia, co vsetko sa da doma v garazi vyrobit... :lol: A rad budem aj ATC-ckovat - samozrejme, takze si ma pripis do listu.

• [citat][citat]Zdravím Vás páni ! Zatiaľ potvrdili istú účasť nasledovní ATC: Jany Lacúch,Majo Chovančák,Marek Janovjak,Robo Čechovič a ja.Plánujeme obsadiť tieto pozície: LZIB_TWR,LZIB_APP,LZPP_TWR,LZSL_TWR (military samozrejme),LZZI_TWR,LZTT_TWR,LZKZ_TWR,LZKZ_APP,LZBB_E_CTR a LZBB_W_CTR.Aby nemusel niektorú pozíciu ťahať jeden človek počas eventu,plánujeme to rozdeliť na určité smeny,takže by bolo potrebných o pár ľudí viac,aby sme sa mohli striedať.Zároveň by niekto voľný mohol prezentovať činnosť verejnosti. Geretka,prídeš lietať alebo ATC-čkovať ? Zatiaľ toľko. Majte sa noro[/citat] Noro, ak dokoncim to moje lietadlo, tak by som s nim tam rad doroloval - nech ludia vidia, co vsetko sa da doma v garazi vyrobit... :lol: A rad budem aj ATC-ckovat - samozrejme, takze si ma pripis do listu.[/citat] Ahoj Gereta ! Si v zozname ATC a Tvoj Home Cockpit dotlač,bude oň určite záujem,priestor Ti spravíme.Ešte čo sa týka rozdelenia pozícií,resp.ich obsadenia,o tom rozhodne Pali Sovák,príp.Majo Chovančák. Už sa pomaly dávame dokopy.Prisľúbil účasť aj Korfy,no zatiaľ to nie je 100% potvrdené. Have a nice day... noro

• apropo,páni.mám jednu prosbu na nejakého kreatívneho človeka,ktorý by bol ochotný navrhnúť a stvoriť v nejakom vatlačenia schopnom súbore,reklamný pútač,plagát.Môže byť aj farebne.Vytlačenie a propagáciu už zabezpečím,ale na návrh sú tu určite lepší,ako ja.Ozvite sa prosím cez PM. Ďakujem presne :-) noro

• [citat]No parada !!! Ak sa bude dat a manzelka so smudlom mi to dovolia tak, sa rad pridam boyz :lol:[/citat] Ahoj Pepe.Budeš to môcť potvrdiť na 100%.Aspoň týždeň predtým ? Vďaka. noro PS: veď prines aj rodinku

• [citat]Noro na 95% rataj aj so mnou ako ATC[/citat] OK,potom to ešte potvrď.stačí,ak to budem vedieť týždeň pred akciou.

• Zdar chlapi... ATC sice robit nechcem, ale prist sa pozriet mozno zvladnem. Minuly rok som sice tiez slubil, ale neprisiel, tak snad tento rok sa to podari... A mozno pride aj kuzelnik ... (s prekvapenim)...:-)

• Ahoj, skvela sprava! Zaciatkom septembra ocakavame prichod maleho pilota takze ak situacia dovoli, rad pridem... Potvrdit na 100% viem az tyzden pred tym ak nevadi. Tesim sa.

• Zdravím Vás páni ! Zatiaľ je stav nasledovný: ATC: Jany Lacúch,Majo Chovančák,Robo Čechovič,Gereta,Marek Janovjak a ja. nasledujúci ATC sú zatiaľ na 95%: Michal Maliniak,Roger,Peter Muránsky,Peťo Krajčovič,Dušan Šutek PILOTI: Gereta-možno prezentácia home made cockpitu,to by bolo veru fajn,Igor Jakubec OMIJS-bude prítomný počas celej akcie.Klobúk dolu :-))))) Zatiaľ sú z 5-ich PC rezervované 2 Takže sa vzchopte a píšte :-) noro PS: má niekto kontakt na tú našu pilotku ? keby sme ju sem vedeli dostať,bolo by to booooom :-)

• Noro, ako pilot by som sa teda na 90% zucastnil a doniesol si vlastne PC aj vercajch, resp. ake vykonne PC su tam ?

• [citat]Pridavam sa k nasmu ATC staffu :) Rad pridem pomoct s riadenim...[/citat] Zdrvím páni,aktuálny stav: ATC: Jany Lacúch,Majo Chovančák,Robo Čechovič,Gereta,Marek Janovjak,Michal Domonkos a ja. nasledujúci ATC sú zatiaľ na 95%: Michal Maliniak,Roger,Peter Muránsky,Peťo Krajčovič,Dušan Šutek PILOTI: Gereta-možno prezentácia home made cockpitu,Igor Jakubec a Xwing. Zatiaľ sú z 5-ich PC rezervované 3 Peťo,tie PC sú Cel.2400,čiže nič moc,onboard grafika,FS-ka síce na nich beží,ale sú hodné len tak na IVAC.Lepšie,keby si si doniesol svoje delo :-) (Ak ste zvyknutí na svoje myšky a klávesnice,tak si ich radšej doneste.) noro

• [citat]Nebol som sice pritomny minuly rok na akcii, ale ak to este nebolo zavedene, navrhujem spravit na kazdu poziciu aj koordinatora tzv. PCckara, nech sme blizsie k realite... Cize PCckar by mal svoj komp, na ktorom by mu bezal okrem napr. IVAE aj skype a mohol by tak komunikovat s ostatnymi ATC poziciami. Samozrejme v reale je tento soft priamo prepojeny s radarovym klientom, ale kedze IVAO toto zatial nepodporuje, tak sa to da vyriesit aspon takto. Co vy na to?[/citat] Je to dobrý nápad,otázka je,že či sa naozaj nájde niekto,kto by to zobral.Rozmiestnenie ATC stanovísk v CVČ nemusí byť v jednej miestnosti.Môžeme to porozmiestňovať,tým oddeliť pracoviská od seba,to ešte dohodneme.Uvažujem,že vykoumám nejaký telefonický,interný komunikačný systém,čím by sme mohli vylúčiť vypisovanie textom.Dám vedieť,či to pôjde. noro

• Zdravím Vás páni ! Pre tých,ktorí si rezervovali PC na event,mám zlú správu.Dnes som bol tie PC checknúť a v tomto stave sú nepoužiteľné.Treba to komplet dať dokopy,nakoľko sú ich OS takmer skapaté.Ak bude čas,pustím sa do toho,ale pre istotu rátajte s tým,že by ste si doniesli svoje bedne.Monitory sú k dispozícii,len tie PC sú zatiaľ neschopné.Korfy,kedy by si bol v deň D v BA ? S tým odvozom môžeš rátať,zároveň by som mohol zobrať aj iných aj s kompami.Miesta v aute je dosť.Mrzí ma to s tými PC,mal som to zistiť skôr. Vďaka za pochopenie. noro

• No zatial u mna vsetko nasvedcuje tomu, ze dofrcim... a zaroven chcem ponuknut este asi 2-3 miesta v aute... pojdem samozrejme z Martina, smer Senec, zrejme po dialnici... Svoju cestu mozem ale podla potrieb upravit... Zaujemcovia, viete kde sa hlasit... S pozdravom, Jany

• [citat]Bol by som v BA uz od 6:20,bolo by to celkom pohodlne a vcelku lacne...ale vzhladom na spominane PC problemy uvazujem o tom,ze by som sa vybral autom a nalozil comp a ine potrebne ficury. Len ci tam bude dost kablov a sietovych zastrciek,hm? Je to nejak obmedzene?[/citat] Káblov a zástrčiek je dosť,žiadny problém.Ak by si priletel,ten odvoz máš zabezpečený.Komp by si nemohol priniesť letecky ? Monitorov je dosť. noro

• [citat]Ja osobne by som sa komp checknúť do batožiny bál a desktop je do príručnej predsalen veľký... korfy: ak presalen pôjdeš autom, nájde sa miesto aj pre mňa?[/citat] To máš pravdu,videl som,ako narábajú s batožinou.Poprípade to poslať sem kuriérom.To je bezpečnejšie.

• [citat][citat][citat] PS: má niekto kontakt na tú našu pilotku ? keby sme ju sem vedeli dostať,bolo by to booooom :-)[/citat] Ja na nu mam kontakt. Spitam sa jej. Inak jej manzel je real pilot. To by mohly priist spolu. To by bola bomba.[/citat] :shock: ...aj ja by som sla...lenze to mam tak trochu daleko...tak prajem prijemnuu zaabavu... slecna JRK001T.. :D[/citat] Nastartujes mashinku a za pol hodinky si tam :-) Marek

• Ohladne reklami sa na vsetkom pracuje. Ubezpecujem vsetkych, ze info o nasej 24ke prebehlo ostatnymi diviziami a info o evente sa nachadza v kalendari eventov na stranke IVAO. Priskac pracuje aj na peknom bannery, ktory bude nejaky cas zdobyt nasu stranku. Ustrety krasnej akcii, prajem rychly, uspesny, uprsany den. :) Jany SK-EC

• Zdravím Vás páni ! Najnovšie info ohľadom eventu sú nasledovné: Zatiaľ potvrdilo 100%-nú účasť 8 ATC a 3 piloti.95%-nú,zatiaľ neistú účasť potvrdilo 7 ATC.V podstate potrebný počet ľudí na obsadenie pozícií už máme.Dobré by bolo,keby to vyšlo aj u tých,čo zatiaľ nie sú istí,aby sme sa mohli striedať.Čo sa týka tých PC,včera som jeden dal do prevádzkyschopného stavu.Už sa na tom dalo fungovať,ale radšej by som bol,ak by si každý doniesol svoje PC.Ak je niekto zvyknutý na pružnú,dynamickú prácu s IVAC-om,tak by bol asi sklamaný,nakoľko to na tých PC nejde až tak pružne.Robiť sa síce dá,nie je to nejak extra zlé,ale obávam sa,že pri hustejšom trafficu,by mohol nastať problém. Monitorov je k dispozícii 9,všetko 17 CRT.Na akciu prisľúbil účasť aj zástupca mestského úradu,ktorý má na starosti fungovanie CVČ,nakoľko je v správe mesta.S úžasom sledoval reportáž z poslednej akcie a skutočne ho to veľmi zaujalo.Nikdy o takom niečom nepočul.ATC pozície nebudú v jednej miestnosti.Minimálne to bude v dvoch,resp.jedna miestnosť a chodba.Oslovím aj médiá,ale neverím,že z toho niečo bude.Minulý rok som denno denne vyvolával do dvoch televízií,nechával som odkazy,žiaľ,bez akejkoľvek odozvy.Doposiaľ potvrdila účasť novinárka a fotoreportérka z miestnych novín.Budem sa snažiť prehovoriť jedného úspešného moderátora nemenovaného rádia,ktorý lieta tiež FS-ku,ale iba offline.Keby sa prišiel pozrieť,bolo by to fajn. Zatiaľ toľko. noro

• Korfy - monitor máš zabezpečený, SVK112 - samozrejme,že môžu dojsť aj piloti.Doteraz sa prihlásili traja.A môže každý ostať celých 24 hodín.Connect je samozrejmosť.Bez toho by to asi nešlo :-) Na základe Migelovej pripomienky by som týmto chcel poprosiť aj stíhačov,aby sa zúčastnili eventu.Mohli by robiť nejakú činnosť zo sliača a boli by aspoň pohotoví v prípade nejakého zásahu.Mohli by sme simulovať stratu spojenia a podobne,pričom by stíhači mohl doprevádzať lietadlo.Bolo by to fakt spestrenie.FMC poriešime na mieste,neviem,či by bol niekto ochotný to zobrať.Kôli nezarátaným hodinám.Ak sa nájdu stíhači,ktorí sa zúčastnia,dajte prosím vedieť,aby sme mali istotu,že s tým môžeme rátať. zatiaľ toľko noro

• [citat]Korfy - monitor máš zabezpečený, SVK112 - samozrejme,že môžu dojsť aj piloti.Doteraz sa prihlásili traja.A môže každý ostať celých 24 hodín.Connect je samozrejmosť.Bez toho by to asi nešlo :-) Na základe Migelovej pripomienky by som týmto chcel poprosiť aj stíhačov,aby sa zúčastnili eventu.Mohli by robiť nejakú činnosť zo sliača a boli by aspoň pohotoví v prípade nejakého zásahu.Mohli by sme simulovať stratu spojenia a podobne,pričom by stíhači mohl doprevádzať lietadlo.Bolo by to fakt spestrenie.FMC poriešime na mieste,neviem,či by bol niekto ochotný to zobrať.Kôli nezarátaným hodinám.Ak sa nájdu stíhači,ktorí sa zúčastnia,dajte prosím vedieť,aby sme mali istotu,že s tým môžeme rátať. zatiaľ toľko noro[/citat] Noro, neviem ci si dostal mail, ale tiez som Ta tam prosil o zabecpecenie jedneho monitora. Diky.

• Peťo aj Marek,monitory máte zabezpečené. noro

• Dobry den, dnes som obdrzal navrh z ceskej strany IVAO, zeby sme si mohli zopakovat Competition event pocas nasej 24hodinovej akcie. Suhlasil som. Pravidla ostavaju rovnake ako naposledy. A konkretne detailne info dam coskoro... S pozdravom, Jany SK-EC

• Vážení páni ! Máme tu posledný týždeň pred očakávanou akciou. Potrebný počet ATC máme,pár ľudí,ktorí nepotvrdili na 100% sa neozvali,napriek tomu prísť môžu.Aj keď si to rozmyslia deň pred tým,kľudne prídite.Miesta je dosť.Tí ktorí mali rezervované monitory,tak ich majú.Všetko,čo bolo potrebné,je vybavené.Milan,sú tam iba 17 monitory.Mapku a popis trasy k CVČ so všetkých smerov si pozrite na: [url]www.ncsystems.sk/trasa.htm[/url] V sobotu potom prídite pokiaľ možno od 8:00 do 10:00,aby sme mohli všetko poskladať na čas. Tak už len do toho. Teším sa na Vás. noro

• [citat][citat]Pozri si zoznam. Vies ako sa volam? :lol: :lol: :lol: sranda[/citat] Ak si na zozname, tak je to pekny trapas :oops: , ale popravde netusim ako sa volas... Myslel som, ze si chces ako civil zalietat pod SQF... Takze to bolo nedorozumenie...sorry ;)[/citat] martikes88 síce 18 ešte nemá,ale na zozname je.takže je SQF ready.to len na margo tých poznámok.prídite na event,všetko sa vydiskutuje :-) PS: ak sa mi podarí vybaviť plynový horák,bude na dvore guláš párty :-)

• Ak vsetko pojde a nic sa nepos...., tak na tomto doletim.... :) [img:202935e2c8]http://www.flightsimsk.info/download/cockpit1.jpg[/img:202935e2c8]

• [citat]Ak vsetko pojde a nic sa nepos...., tak na tomto doletim.... :) [img:34c5d0f743]http://www.flightsimsk.info/download/cockpit1.jpg[/img:34c5d0f743][/citat] co to bude az to bude? zatial to vyzera ako prototyp dvojmiestneho elektrickeho kresla, ale asi to to nebude. Kokpit coho to bude?

• [citat] co to bude az to bude? zatial to vyzera ako prototyp dvojmiestneho elektrickeho kresla, ale asi to to nebude. Kokpit coho to bude?[/citat] Schvalne som tu dal len torzo Jupitera. :) Premiera bude v Samorine, ale este potrebujem na tom dost popracovat a hlavne to vsetko zladit a nakonfigurovat. Robim to narychlo koli Samorinu, ale ked to bude, tak sa to na dvojmiestne el. kreslo trochu prestane podobat. :lol:

• [citat]zatial to vyzera ako prototyp dvojmiestneho elektrickeho kresla[/citat] :D ja nemozem

• Bohuzial nerad, ale musim priznat ze pravdu ma Priskac. Povodne to mala byt zahradna lavica, ale bude to elektricke kreslo. Ako dokaz prikladam niekolko elektrickych komponentov, ktore budu osadene v tych vyrezoch. To v pozadi je zatial rozrobena nadhlavna helma [take namodrale cudo-judo]. Rozhodol som sa to tu zobrazit len odzadu, lebo spredu to bude az na poprave! :lol: [img:c7e6832c6a]http://www.flightsimsk.info/download/cockpit2.jpg[/img:c7e6832c6a] To SpiritPP: Ciastocne mas pravdu - niektore komponenty budu 100% replikou nemenovaneho era. To Korfy: Kym sa tebe teraz sniva s Pamelou, tak ja tu cvicim s pilkou a spajkovackou.... a rano ficim do rachoty! To all: Bude to kokpit GADECA-07 - General Aviation Double Electric Chair Aircraft model 2007 :P :lol:

• Ty kokso to vyzerá celkom zaujímavo, Igore (!) Už sa na vás všetkých v sobotu teším a akurát som si už vytlačil aj približovaciu mapku. Neprídem ale na čas, pretože v sobotu ráno budem len o 8:00hod. končiť nočnú smenu, tak sa pôjdem domov aspoň trošku umyť a občerstviť a počítam, že okolo 9-10 hod. by som mohol vypadnúť z Banskej Bystrice smer Zvolen-Nitra-The Šamorín. Ak by ste ešte niekto chceli ísť, tak dajte vedieť a po ceste vás vezmem, lebo budem v aute sám aspoň pokecáme o ženách a o živote všeobecne (hi). Akurát ma trošku serie počasie, lebo už od štvrtka hlásia od západu pribúdanie oblačnosti a od piatka už ma všade súvisle pršať a má byť kosa, takže sa asi zasa budem po ceste čvachtať v tej vode a v blate ako tomu bolo aj na stretávke v Marci. Tož Slovani ...

• [citat]Ty kokso to vyzerá celkom zaujímavo, Igore (!) Už sa na vás všetkých v sobotu teším a akurát som si už vytlačil aj približovaciu mapku. Neprídem ale na čas, pretože v sobotu ráno budem len o 8:00hod. končiť nočnú smenu, tak sa pôjdem domov aspoň trošku umyť a občerstviť a počítam, že okolo 9-10 hod. by som mohol vypadnúť z Banskej Bystrice smer Zvolen-Nitra-The Šamorín. Ak by ste ešte niekto chceli ísť, tak dajte vedieť a po ceste vás vezmem, lebo budem v aute sám aspoň pokecáme o ženách a o živote všeobecne (hi). Akurát ma trošku serie počasie, lebo už od štvrtka hlásia od západu pribúdanie oblačnosti a od piatka už ma všade súvisle pršať a má byť kosa, takže sa asi zasa budem po ceste čvachtať v tej vode a v blate ako tomu bolo aj na stretávke v Marci. Tož Slovani ...[/citat] Páni,ak nebude pršať,guláš party bude.Plynový horák aj s bombou je vybavený.Dudko,prinesieš si aj stroj ? Budeš letu schopný ? noro

• No neviem Noro, chcel som pôvodne zobrať len notefuck na také bežné diskové operácie. Tú moju veľkú kravu sa mi moc nechce brať a ani neviem, či ešte bude nejaký voľný monitor, lebo tú 19 sa mi nechche trepať z domu pod pazuchou. Asi vezmem len notebook, headset a dáky joystick a mám tam nainštalovaný FS9, to šlape celkom dobre aj na notebooku. Ja vás tam (riadiacich) nechcem nejako rušiť, len chcem s vami pokecať o nových trendoch v oblasti FS a poprípade si odtiaľ aj niečo hodnotné odniesť (na HDD) ... hi. Inak budem po nočnej a neviem, či ICAO prípadne IVAO povoľuje ísť za knipel po 12-hodinovom bdení (?) ... hi

• [citat][citat] ... hi. Inak budem po nočnej a neviem, či ICAO prípadne IVAO povoľuje ísť za knipel po 12-hodinovom bdení (?) ... hi[/citat] Dusan a co si myslis na co budu v pozore stihaci?? :lol: :lol: Ty sa ti len potesia. :lol: :lol:[/citat] mam pocit ze stihaci sa tejto akcii nezucastnia kedze budu na inej akcii....

• V nedeľu ráno som prišiel domov z roboty po 24-ke a zapol som si komp, reku len mrknem čo je nového. A ľaľa koho nevidím ? Milan (Dem) a Paťo (Korfy) zašití na Belgickom TeamSpeak servery kujú nejaké pikle. Tak sme sa dali do reči do trojky a len odrazu som sa im prestal asi 4 hodiny ozívať v slúchadlách. Zaspal som za kompom on-line v kresle (!!!) A teraz si predstavte, že letím 24-hod Event a vo FMC mám ako posledný traťový bod zadefinované LZIB, stojánka č.24 tak ste všetci na fleku mŕtvy (!) ... hi

• [citat][citat][citat] ... hi. Inak budem po nočnej a neviem, či ICAO prípadne IVAO povoľuje ísť za knipel po 12-hodinovom bdení (?) ... hi[/citat] Dusan a co si myslis na co budu v pozore stihaci?? :lol: :lol: Ty sa ti len potesia. :lol: :lol:[/citat] mam pocit ze stihaci sa tejto akcii nezucastnia kedze budu na inej akcii....[/citat] Na tuto temu sa uz vyjadril SK-SOC(jeho prispevok je vyssie). Ja len dodam len tolko, ze hlavnym heslom IVAO je As real as it gets a preto sa podla slov SK-SOC - Peta Nemsilu planuje v SQF zaviest pravidlo, ze piloti by mali lietat prevazne len na jednom type lietadla. Ja, ako aj viacero ludi lietame na L-39, ktory je trainer jet a B737 by musel spomalit, aby som ho mohol dobehnut a navigovat. Navigovanie by bolo mozne pouzitim napr. Mig-21, pilot ktorej by sa musel pripojit na rovnaky server ako zabludily pilot. Tuto cinnost je potrebne nacvicit a mozno na buducich akciach tohto typu bude SQF pripravene aj na taketo situacie :-)

• [citat]a preco nenacvicujeme? casu dost :)[/citat] Co sa tyka mna osobne, tak momentalne mam trosku pernejsie obdobie, pretoze davam prednost realu pred virtual :-) Za ostatnych clenov SQF nemozem hovorit.

• [citat]Ak vsetko vyjde, mozno pojdeme od Popradu dvaja v aute, ale iba na otocku, to znamena v sobotu poobede hned napsat... Ak by mal niekto zaujem prisadnut po ceste Poprad - Ruzomberok - B.Bystrica - Zvolen - Nitra, bude vitany... Lubo, Zdiar PS: Ale ideme iba ako OBSxx pozriet a zoznamit sa s Vami, mozno otestujem aj novy notebook, ak tam bude WiFi...[/citat] Ak by aj WiFi nebolo, mozes odskusat, ja tam donesiem WiFi router, takze mozes sa pripojit ak kablom aj WiFinou ;)

• [citat]Pani moja situacia sa drasticky meni. Na 90% nebudem vediet prist. Bohuzial mi do toho prislo viac povinosti ako som cakal. Dokonca je mozne ze ani doma nebudem moct lietat online. Jedine ze by bolo mizerne pocasie.[/citat] Skoda Milan. Moja sa zase meni dramaticky nakolko elektricke kreslo je este dost v nedohladne a este ho treba aj naprogramovat.... Snad nejaky polotovar donesiem... [b:53bcedf06b]Ked chces boha rozosmiat, tak mu povedz o svojich planoch[/b:53bcedf06b]

• No voľajako sa nám to všetko kazí (?) Milan, kua som sa tešil, že pokecáme (?) Korfy ešte napíš aj Ty, že nejdeš spolu s Igorom a začnem rozmýšľať, či sa tam budem po nočnej, nevyspatý trepať aj ja (?) Počasie by sa nám malo akurát v sobotu trošku polepšiť a od nedele to bude zasa PPF, tak by sme to mali využiť (?)

• Chlapi... Pride tam niekto aj lietat a navyse bude mat FSX ? Rad by som skusil tu moznost vo FSX zdielat jedno lietadlo, cize byt dvaja v jednom lietadle zaletiet si nejaky let.

• Milí priatelia,piloti,riadiaci ! Zajtra sa teda stretneme všetci v CVČ v Šamoríne.Dnes dokončím prípravy na zajtrajšok,aby sme všetko zbúchali pred začiatkom včas.Chcel by som pripomenúť riadiacim,ktorí by chceli riadiť z domu,aby sa predtým dohodli s SK-AOC,Palim Sovákom,bude prítomný na akcii. SK-AOC bude koordinovať obsadenie pozícií. Teším sa. noro

• [citat][citat]Milí priatelia,piloti,riadiaci ! Zajtra sa teda stretneme všetci v CVČ v Šamoríne.Dnes dokončím prípravy na zajtrajšok,aby sme všetko zbúchali pred začiatkom včas.Chcel by som pripomenúť riadiacim,ktorí by chceli riadiť z domu,aby sa predtým dohodli s SK-AOC,Palim Sovákom,bude prítomný na akcii. SK-AOC bude koordinovať obsadenie pozícií. Teším sa. noro[/citat] noro, prosim ta, pochopil som spravne ze tam mame prist najlepsie uz o 8:00 rano, teda 6:00 UTC???[/citat] Ahoj Marek,nemusis presne na osmu,ale dobre by bolo tak do desiate j(loc),aby sme to mohli na 100% pripravit,nech mozme startovat presne o 12:00 loc. noro

• [citat]Povodne som mal v plane priniest na osahanie len moje najnovsie HW prirastky v rodine, ale dost vazne uvazujem, ze by som dotiahol vsetko sakum-prask a chvilku tam pobudol. Najde sa este nejaka ta linka? :?[/citat] Jasne Peter,najde sa. noro

• Akcia bezi v plnom prude, tak nespite a sup na nebicko, aby nam ti nasi riadiaci nepospali... Elektricke kreslo sa mi nepodarilo priniest nakolko casu bolo malo a niektore veci som nestihal naprogramovat a dorobit (overhead..), ale zobral som ku mne domov zopar odsudenych a je mi ctou, ze ako prveho som mohol popravit hviezdu slovenskeho neba Jara S. Ako druhy si barany okusil display pilot Pavel. S a cele to bolo notarsky overene Petrom B. Foto z popravy na elektrickom kresle prikladam.... :D [img:92f4b4b498]http://www.flightsimsk.info/download/ec-1.jpg[/img:92f4b4b498] [img:92f4b4b498]http://www.flightsimsk.info/download/ec-2.jpg[/img:92f4b4b498]

• Tiez dakujem vsetkym, kto sa pridali a kto prilozil ruku k dielu. Lietadla musim este poratat, no mam pocit, ze vlani to bolo co sa tyka pohybov hustejsie. To ale vobec nedegraduje vyznam celej akcie. Bola jednoducho vydarena a njeje co dodat... Noro sa tento rok uz druhy krat vyznamenal... S pozdravom a podakovanim.. Jany

• Vsetkym organizatorom tejto akcie a vsetkym zucastnenim dakujem za prijemne prezite popoludnie a vyborny gulasik. Bolo pekne Vas zasa vidiet.

• [citat] PS2: jedna otazka na Petov(xWing a tvojplaton) - co vam bolo take smiesne po mojom narolovani na drahu v LZKZ ? :roll: :lol: Lebo aj ATC sa dost zabaval ...:)[/citat] Nevim ci si to bol Ty Stevec, ale ked sme s Petom (tvojplaton) leteli z LKPR do Kosic, tak mne sa posahala po ceste hydraulika (diky FSPass), nastastie podvozok vyliezol, ale klapky nesli von, tak som pristaval bez klapiek pri 170kts. Ty alebo kto to bol na h/p este pred mojim pristatim dostal povolenie l/u po mojom pristati. Ja som to tam rachol o zem na drahe, ale odpochodoval som z drahy a Ty alebo kto to bol, urobil l/u lenze Peto (tvojplaton) bol uz len na par krokov na priblizeni, proste kolizny stav a Peto dostal go around. No tak sme sa rehotali a ATC mal z toho asi srandu tiez, ale asi s potom na cele. Chudak Peto, potom este pol hodinu holdoval a to uz bol takmer doma :)

• [citat][citat][citat] PS2: jedna otazka na Petov(xWing a tvojplaton) - co vam bolo take smiesne po mojom narolovani na drahu v LZKZ ? :roll: :lol: Lebo aj ATC sa dost zabaval ...:)[/citat] Nevim ci si to bol Ty Stevec, ale ked sme s Petom (tvojplaton) leteli z LKPR do Kosic, tak mne sa posahala po ceste hydraulika (diky FSPass), nastastie podvozok vyliezol, ale klapky nesli von, tak som pristaval bez klapiek pri 170kts. Ty alebo kto to bol na h/p este pred mojim pristatim dostal povolenie l/u po mojom pristati. Ja som to tam rachol o zem na drahe, ale odpochodoval som z drahy a Ty alebo kto to bol, urobil l/u lenze Peto (tvojplaton) bol uz len na par krokov na priblizeni, proste kolizny stav a Peto dostal go around. No tak sme sa rehotali a ATC mal z toho asi srandu tiez, ale asi s potom na cele. Chudak Peto, potom este pol hodinu holdoval a to uz bol takmer doma :)[/citat] Ano ano to ja som tam line up-ol... ved som dostal povolenie po prevadzke :lol: BTW tak predsa nebolo to zdanie, ze si bol nejaky rychly a dlhy :) a na zaver sorry Peto(tvojplaton) :D nebolo to umyselne myslel som, ze to stihnem ;)[/citat] Jo a navyse som este urobil backtrack, co bolo tiez zdrzanie....takze sorry, aj preto sme sa rehotali :) Keby to bol real, tak uz ja ani ATC nemame papiere :)

• [citat] Proč by ATC neměl mít papíry..?:)[/citat] Pretoze dal eru pokyn line up ked par metrov pred prahom bolo ero na priblizeni. Potom sa ATC zobudil a dal GA eru na priblizeni. A mi nehovor, ze toto by v reale preslo bez povsimnutia ;-)

• [citat][citat][citat] Proč by ATC neměl mít papíry..?:)[/citat] Pretoze dal eru pokyn line up ked par metrov pred prahom bolo ero na priblizeni. Potom sa ATC zobudil a dal GA eru na priblizeni. A mi nehovor, ze toto by v reale preslo bez povsimnutia ;-)[/citat] Já tu situaci neviděl, ale pokud je pravda, co píše Korfy (a já myslim, že je), tak 7NM je luxusní rozstup na odpálení minimálně jednoho odletu.. IMHO by se vešly i dva..;) A to, že nařídil GA je jen logické vyústění situace, kdy pilot přistávající jako první se courá jak s velrybou..:) Takže tohle by v reálu asi neprošlo bez povšimnutí, ale troufám si tvrdit, že ATC by z toho vyplul už v prvních hodinách vyšetřování bez poskvrněné pověsti.. Za to pilot, kterej se na dráze zdržel, by měl hodně co vysvětlovat..;)[/citat] Sak som pisal, ze ja ako pilot velryba by som dosiel o papiere a mozno aj ATC, ale som nevedel ze to bolo 7NM, to je fakt dost na odlet.

• Zdravím Vás páni ! Aj keď trochu neskoro,ale predsa by som sa touto cestou chcel poďakovať v mene organizačného tímu všetkým osobne,aj diaľkovo zúčastneným na myslím si,že vydarenej akcii.Budem sa snažiť vymenovať každého,ale ak niekoho vynechám,neberte to v zlom,je ich naozaj veľa.Čiže vďaka patrí týmto ľuďom: Mgr.Štefan Vajaš z mestského zastupiteľstva v Šamoríne za odklepnutie akcie, pani riaditeľka CVČ Marika a jej ochotný tím spolupracovníčok za maximálnu ústretovosť a pomoc zrealizovať tento projekt, Majo Chovančák - za priamu účasť ako ATC,výdrž a pomoc pri skladaní a upratovaní, Marian Chovančák starší - za pomoc pri skladaní a upratovaní, Jany Lacúch - za priamu účasť ako ATC,pomoc pri organizovaní,za dobrú atmosféru a za vtipy,ktoré nás riadne rozosmiali,a za ochotu prísť až z Martina,za pomoc pri skladaní a upratovaní,za kartón občerstvovacieho nápoja :-), Patrik Korfant - za priamu účasť ako ATC a vôbec za ochotu prísť autom až z Košíc, Pali Sovák - za priamu účasť ako ATC (obzvlášť za výdrž v noci),ako pilot,za prezentáciu akrobacie a aj za ochotu prísť autom zo Sliača,za bandasku benzínu na čistenie podlahy :-), Roman Studenič - za priamu účasť ako ATC a za výdrž,za vypracovanie štatistiky osobohodín, Marek Janovjak - za priamu účasť ako ATC, Igor Jakubec - Za priamu účasť ako pilot a za to množstvo letov,ktoré absolvoval,tak isto za pomoc pri skladaní a upratovaní,a za to palivo :-),čo priniesol Jaro Schut - za priamu účasť ako testovací pilot hardvéru,za pomoc pri skladaní a upratovaní,za ochotu prísť až z Prievidze,za zvukové efekty v noci v činkárni :-), Peter Dúbravčík - Za priamu účasť ako pilot a poskytovateľ wifi routera,za množstvo letov, Peter Krajčovič - Za priamu účasť ako ATC,škoda,že len tak krátko, Peter Bartoš - za priamu účasť ako pilot,za prezentáciu hardvéru,za množstvo letov,za zapaľovač,ktorým sme podpoľovali plyn na guláš :-), Peter Muránsky - za priamu účasť ako ATC,za ochotu prísť až z Nových Zámkov, Patrik Čechovič - za priamu účasť ako pilot,za výdrž,aj keď nakoniec počas letu zaspal :-), Matej Quarda - Za poskytovanie ATC služieb počas eventu,za čas strávený pred monitorom,za vypracovanie štatistík COMPETITION EVENTu, Jakub - za priamu účasť,(sorry,neviem priezvisko), Kamil Žiak - za priamu účasť ako pilot,veľmi milo prekvapil spontánnou účasťou a aj občerstvovacím nápojom :-), Igor Duchaj - Za priamu účasť ako hosť a za snahu prezentovať kokpit,aspoň teda priamo u neho v garáži,o jednej v noci :-))), Miro Pelan a Miško Pelan - za priamu účasť ako hostia, Štefan Čakvári - za priamu účasť ako pilot, Janík Zsolt - Za pomoc pri montáži rádiového spoja,na ktorom sme fičali, Miroslav Doležal - Za poskytnutie switchu a projektora, a všetkým ostatným zúčastneným pilotom,ktorí sa pripájali z domu. Myslím si,že na tomto evente sme predišli chybám,ktoré vznikli minulý rok,no stretli sme sa s novými,ktoré na najbližšej akcii určite nebudú.Myslím tým ten hluk,ktorý sa naozaj podcenil a kritika je na mieste.Napriek tomu môžeme zhrnúť akciu ako úspešnú.Zažili sme aj veľa srandy,niektorí sa spoznali osobne a trošku sme zase zvýšili úroveň virtuálneho lietania na Slovensku. Ešte raz VEĽKÁ VĎAKA a ak bude záujem,určite bude akcia tradične aj o rok. Majte sa krásne a dovidenia na virtuálnom nebi. noro

• Ahojte.... Chlopi, ti co ste na akcii robili videa a fotky, aj ich budete zverejnovat ? diky

• cafte, az cul som sa dostal k citaniu fora tak dodatocne tiez dik za organizaciu za akciu za ten jeden parok co som slohol z gulasu studeneho atd :D a zaroven sa cem omluvit ze som tam bol celu dobu taky odpadnuty ale akosi mi dva dni predtym chybal spanok :D a Pato Cechovic ze zaspal? :D som ani nevedel to sa mu ako podarilo?

• [citat]BTW: Zaujimalo by ma, kto robil tu scenerku, ktoru vidno na fotkach c.7 a 8... Vyzera ako real... :lol: :lol: :lol:[/citat] Doprastav? :)

• [citat][citat]Korfy, na který seš ty..?:)[/citat] Ak sa nemylim, tak len na jednej jedinej - c.20 v bielom tricku s kerkou...:)[/citat] Mylis :D este na 17ke. to je moja praca sory Pato :D

načítavam...